דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

כל מה שאתם צריכים לדעת על בניית דירות

למונח "בניין הארץ" משמעות מיוחדת עבור כל הפעילים והפועלים בענף הבנייה והתשתית במדינת ישראל. סגנונות הבנייה השתנו לאורך השנים, וזאת בהתאם לצרכים, לתנאים ולאפשרויות שניצבו בפני ציבור הקבלנים והבונים בכל תקופה.

בתקופת קום המדינה, מיד עם ההכרזה על עצמאות מדינת ישראל, נערך ענף הבנייה לפתור באופן מידי את בעיית הדיור שנוצרה עם הגעתם לארץ של מאות אלפי עולים חדשים מרחבי העולם. אנו זוכרים מאותה תקופה את אותם פחונים, צריפונים ובלוקונים, שהיו אמנם נטולי חן עיצובי, אך בנייתם המהירה והפשוטה אפשרה להעניק קורת גג לעולים החדשים שהגיעו למדינה הצעירה.

הבנייה כיום מקורית ואיכותית יותר מבעבר, ואין זה משנה כלל אם מדובר בבנייה למגורים, למסחר או לתעשייה. הגורם העיקרי לכך נעוץ בהתפתחות הטכנולוגית והמקצועית שעבר הענף בשנים האחרונות. התפתחות זו מאפשרת לחברות הבנייה לקצר את משך הבנייה, להתאים את הביצוע לדרישות הלקוחות ולבנות באופן איכותי יותר. בשנים האחרונות ניתנת גם תשומת לב רבה יותר לתכנונו ולעיצובו של בניין המגורים כך שישתלב היטב בסביבה בה הוא מוקם. חברות בנייה רבות הבונות פרויקטים למגורים, מתייחסות גם לאופיין של השכונה ושל העיר בהן מוקם הפרויקט.

בניית בית פרטי עלויות

מחירה של בניית דירה נקבע על ידי פרמטרים רבים, אולם עלות כל בניית דירות כוללת בתוכה את מרכיב רכישת הקרקע, עלויות הבניה והרווח היזמי ובעיקר המיסים.

עלויות בניית הדירות ליזם המקים דירות מגורים מורכבות מעלויות בניה ישירות ועלויות בניה עקיפות.
עיקר העלויות הינן עלויות הבניה הישירות, אשר הינן אותן עלויות המשולמות לקבלן עבור הבניה הישירה: יסודות הבניין, שלד והתקנת פרטי הגמר.

עלות בניית דירות יוקרה מאמירה כתוצאה מבחירת חומרי גמר יקרים והגדלת נטל המיסוי.

ואולם בניית דירה סטנדרטית אינו יקר באם נבודד את נטל המיסים.

בנוסף לעלויות אלו, מתווספות עלויות הבניה העקיפות שהינן אותן עלויות, שאינן משולמות לקבלן המבצע אלא לגורמים אחרים אשר עלותן משתנה ועולה בבניית דירות יוקרה. עלויות אלה הינן יועצים ומתכננים, מנהל פרויקט/ מפקח, היטלי פיתוח לעירייה וכד'.

בשנים האחרונות הפך ענף הבנייה לבן ערובה של המערכות רגולטוריות, אחוז נכבד מאוד ממחיר הדירה נובע מעלויות המיסוי.

לעלויות אלו נוספות עלויות הנובעות מהקשחת הרגולציה כגון: מערכת הפיקוח, משרד העבודה (אשר אינו עושה את עבודתו), מערך כיבוי האש ומשרדי הממשלה השונים.

בנוסף לכך הקרטל של המערכת הבנקאית בישראל גובה עלויות גבוהות ובלתי סבירות מהקבלנים והיזמים.

עלויות אלה מתכסות בשם "ליווי פיננסי" ובעצם זוהי שיטה המייקרת את בניית הדירות בכ-8%.

עלויות הבניה הישירות מושפעות בעיקר מהיקף שטחי הדירה – שטח דירה ("פלדלת") ובנוסף לכך, שטחי השירות המיוחסים לדירה (שטחים כמו לובי, חדרי מדרגות, שטחים תת קרקעיים לחניה ומחסנים) וכן שטחי המרפסות.

גורמים נוספים  המשפיעים על העלויות הינם הסטנדרט ורמת המפרט של הפרויקט ורמת הגמר של הדירה עצמה (מטבח, כלים סניטרים, סוגי אלומיניום וכדומה).

נקודה נוספת אשר יכולה להשפיע על עלות הבנייה, הינה מיצוב הפרויקט ורמת יוקרתו.

בפרויקט יוקרה לו שטחי שירות גדולים יחסית (לובי מפואר, חדר כושר, בריכה וכד') עלויות הבניה יתייקרו בהתאם.

קבוצת נהרה מתמחה בבניית דירות פרטיות ודירות יוקרה, למידע נוסף, צרו איתנו קשר עוד היום.

צרו איתנו קשר

נשמח לעמוד לשירותכם
צוות נהרה פיתוח בע”מ
טל. 04-639-1333
טל נוסף. 052-300-1144
פקס. 04-629-4949
דוא"ל. info@g-tlv.com
רח’ הגפן 19 זכרון יעקב 3090148